Ana içeriğe atla

Merak Ettim 6 Iphone'nun 9:41 SırrıMerhabalar. Merakımı giderdiğim küçük bir konuyu sizlerle de paylaşmak istedim.

Az önce nette gezerken bir bilgi okudum. Apple tüm reklamlarında cihazların üzerindeki saati 9:41 olarak gösteriyormuş.


Doğal olarak neden acaba diye merak ettim ve ben merakımı giderdim bu yazıyla da sizlere yardımcı olmak istedim.Genelde reklamlarda saatler hep 10'u 10 geçeyi gösterir. Bir satış stratejisidir. Ellerini açan bir insanı bende her şey doğru yalan yok bana güvenebilirsin deyişinden esinlenilmiştir. Hatta hatırlarsınız Maximum reklamlarında da oyuncular havaya doğru zıplarlar ve ellerini bu şekilde açarlar. Böyle bir bilgi varken elde Apple yeni ne buldu ki, bu 9 41'in sırrı nedir diye düşündüm ve kısa bir araştırma sonucu bu soruma cevap buldum.

Sebebi şu arkadaşlar.

Apple'ın kendi yöneticileri açıklamış bu arada bilgiyi.

2007 yılında Steve Jobs ilk Iphone'u tanıttığı toplantıda "Bugün size devrim yaratacak bir buluşumuzu tanıtacağız" dediği anda saatler 9 41'i gösteriyormuş.

Tamda bu yüzden, o tarihten bu yana kullanılan tüm Apple ürünü reklamlarında saatler 9:41 'e ayarlanmış.

Apple'ın yöneticilerinden Bob Borcher bundan sonraki Apple ürünlerinde 9:41'i görmeye devam edebilirsiniz demiş.

İşte arkadaşlar bir sır perdesi daha böylelikle aralandı. Selametle kalın.

Murat BilginerYorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Matlab Programlama Soru Çözümü

26 Matlab Soru Çözümleri 26
25 Matlab Soru Çözümleri 25
24 Matlab Soru Çözümleri 24
23 Matlab Soru Çözümleri 23

Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu Kullanımı

Merhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan  rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.
Bismillah diyelim ve başlayalım.
Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.
Temel kullanımı rand(n,m) şeklindedir. Bu ifade şunu yapar n satırlı ve m sütunlu bir matrisi 0 ile 1 arasında rastgele gelen ondalık sayılar ile doldurur.

Matlab Programlama Konu Anlatımı

18 Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu KullanımıMerhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.Bismillah diyelim ve başlayalım.Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.Devamını Gör-->
17 Matlab Programlama 17 Matlab de Kullanıma Hazır Fonksiyonlar Ve İşlevleriMerhabalar herkese. Matlab derslerimizin 13. sü ile yolumuza devam ediyoruz. Bu dersimizde sizlere Matlab'in pek çok hazır fonksiyonundan ve işlevlerinden bahsetmeye çalışacağım.O zaman Bismillah diyelim ve yolumuza koyulalım.1 SAYI YUVARLAMA FONKSİYONLARIMatlab de ondalık sayılar üzerinde işlem yapabilmek için bize kolaylık sağlayan 4 tane fonksiyon vardır. Bu fonksiyonlar fix, round, ceil ve floor'dur.Devamını Gör-->
16 Matla…