Ana içeriğe atla

C# Proje 11 MB YGS & LYS Puan Hesaplama Motoru v1.0Merhabalar herkese. Yeni bir program ve tanıtımı ile sizlerleyim. Başlıktan da zaten programın ne yapacağı anlaşılıyordur diye düşünüyorum.

Kısaca içeriğinden bahsedeyim sizlere.Program çalıştığında bizi ilk seçim yapmamızı sağlayacak form karşılıyor. Buradan hangi puanımızı hesaplamak istiyorsak ona giriş yapıyoruz. İlk YGS puanı hesaplayalım.


Giriş yaptığımızda bu formu göreceğiz. Buradan sol tarafta gördüğümüz Net Sayılarınızı giriniz bölümünden netlerimizi giriyoruz. Daha sonra aşağısında gördüğümüz İlk buton Ham Ygs Puanımzı hesaplıyor. Hemen yanındaki buton ise Yerleştirme Ygs Puanını hesaplamamıza yardımcı oluyor.

Netlerimizi girdik ve puanlarımızı hesapladık.


Burada belli girilebilecek net sayısı sınırı var ama ben programla öylesine denemeler yapmak isteyen arkadaşlar için herhangi bir kontrol ile sınırlama getirmedim.

Bununla birlikte Net sayılarının girildiği bölümde boş bırakılan her textbox otomatik olarak 0 ile doldurulur. Yani hepsni boş bıraksak ve butonlara tıklasak şöyle bir sonuçla karşılaşırız.


Temizle butonu tüm textboxları temizlemenize yardımcı olacaktır.

Eğer LYS puanı hesaplamayı seçersekte bizi şöyle bir ekran karşılayacak.


Diğer işlemler az önce anlattıklarımla birebir aynıdır kıymetli arkadaşlar.Aşağıdan kaynak dosyasını indirebilirsiniz.

Programı açacak bir programınız yoksa klasörlerde Bin\Debug yolunu takip edip bu klasör altındaki .exe uzantılı dosyayı çalıştırmanız yeterli olacaktır.

Umarım faydalı olur diyeyim vesselam.


Soru Ve Sorunlarınız İçin İletişim  Murat Bilginer


Yorumlar

  1. LYS - YGS Puan Hesaplama
    Sınav sistemi değiştiği için LYS ve ygs puan hesaplamalarını ve denemelerini artık göz ardı etmenizde fayda var. Gerek sınav zamanları, gerek sınav süreleri ve gerekse sınavdaki soru sayıları bakımından birçok farklılık söz konusu. Şu an hali hazırda bulunan YGS – LYS puanınızı hesaplayan site veya uygulamaların dışında güncel YKS puan hesaplama servislerini kullanmanız sizin faydanıza olacaktır.

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Matlab Programlama Soru Çözümü

26 Matlab Soru Çözümleri 26
25 Matlab Soru Çözümleri 25
24 Matlab Soru Çözümleri 24
23 Matlab Soru Çözümleri 23

Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu Kullanımı

Merhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan  rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.
Bismillah diyelim ve başlayalım.
Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.
Temel kullanımı rand(n,m) şeklindedir. Bu ifade şunu yapar n satırlı ve m sütunlu bir matrisi 0 ile 1 arasında rastgele gelen ondalık sayılar ile doldurur.

Matlab Soru Çözümleri 27 Dizideki Tek Çift Değerleri Bul (Fonksiyon Yazarak)