Ana içeriğe atla

C# Proje 9 MB Kelime Değiştir v1.0


Selamlar kıymetli dostlar. Bir problemime çözüm olarak yazdığım bir proje ve tanıtım yazısı ile yeniden sizlerle beraberim.

Belki çoğumuzun da zaman zaman ihtiyaç duyduğu bu programa yaptığım iş gereği bende ihtiyaç duydum ve saatlerimi alan bir işi küçük bir kodlama ile saniyeye düşürmeyi başardım. Mesleğim gereği sürekli iyileştirme düşünen bir kafa olunca böyle bir şeyi sağlayınca da ister istemez "işte bu ya" sevincini yaşadım.

Kısaca nerede ihtiyaç duydum bu yazılıma onu anlatayım.


Sitede arka planda kodlar ile uğraşırken bazen bir yerde bir değişiklik yapıyorsunuz bütün sayfalarda bunu uygulamanız gerekebiliyor. Mesela yakın zamanda Facebook sayfamı değiştirdim dolayısıyla adreste değişti sitede ise 900 paylaşım altında sayfanın adresi var ve değişmesi gerekiyor. Tek tek uğraşsam belki 10 saatimi bile alabilecek bir durum.

Hemen onuda kısaca göstereyim sizlere.Sadece görünen sayfada bile 150 tane var ve değişimi yapılacak. Buradan itibaren programı anlatmaya geçebilirim.

MB Kelime Değiştir v1.0
Programımızı çalıştırdığımız da bizi böyle bir arayüz karşılıyor.


İşte burası değişimin olacağı yer.


Değişimin olacağı yer içinde değişim yapılacak yer ise işaretlediğim kısımlar.


Öncelikle tüm metni alıyoruz ve 1 diye işaretlediğimiz bölüme yapıştırıyoruz.
Daha sonra İfadeyi Yaz diye gördüğümüz bölüme yukardaki metin içinde değişmesini istediğimiz kısmı yapıştırıyoruz. Değişecek ifade dediğimiz yere de yukarıdaki ifade yerine hangi ifadenin gelmesini istiyorsak onu yazıyoruz. Ve Uygula diyoruz.


Uygula dediğimiz anda sağ bölümde değişimin yapılmış olduğu metin tam haliyle oluşacaktır. Biz kullanmak istersek bu hali ile Kopyala butonuna tıklayıp yapıştırmak istediğimiz yere de yapıştırarak kullanabiliriz.


Temizle bölümleri textboxları temizlemeye yardımcı olacaktır.Değişim yapıldıktan sonraki halini de görmüş olduk.


İşte bu kadar kıymetli arkadaşlar. Benden bu kadar diyeyim. Yorumlarınızı eksik etmezseniz de sevinirim vesselam.


Soru Ve Sorunlarınız İçin İletişim  Murat Bilginer


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Matlab Programlama Soru Çözümü

26 Matlab Soru Çözümleri 26
25 Matlab Soru Çözümleri 25
24 Matlab Soru Çözümleri 24
23 Matlab Soru Çözümleri 23

Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu Kullanımı

Merhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan  rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.
Bismillah diyelim ve başlayalım.
Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.
Temel kullanımı rand(n,m) şeklindedir. Bu ifade şunu yapar n satırlı ve m sütunlu bir matrisi 0 ile 1 arasında rastgele gelen ondalık sayılar ile doldurur.

Matlab Programlama Konu Anlatımı

18 Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu KullanımıMerhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.Bismillah diyelim ve başlayalım.Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.Devamını Gör-->
17 Matlab Programlama 17 Matlab de Kullanıma Hazır Fonksiyonlar Ve İşlevleriMerhabalar herkese. Matlab derslerimizin 13. sü ile yolumuza devam ediyoruz. Bu dersimizde sizlere Matlab'in pek çok hazır fonksiyonundan ve işlevlerinden bahsetmeye çalışacağım.O zaman Bismillah diyelim ve yolumuza koyulalım.1 SAYI YUVARLAMA FONKSİYONLARIMatlab de ondalık sayılar üzerinde işlem yapabilmek için bize kolaylık sağlayan 4 tane fonksiyon vardır. Bu fonksiyonlar fix, round, ceil ve floor'dur.Devamını Gör-->
16 Matla…