Ana içeriğe atla

Bilgisayar Günlüğü Resimli Anlatım 34 Kendi Wikipedia Sayfanızı Oluşturmayın Artık


Geçtiğimiz bir iki haftadır Nametests sayfasının yaptığı çok affınıza sığınarak söylüyorum saçma sapan testler bir furya halinde yayıldı ve devam ediyor. 

Ama sayfanın, uygulamaya izin verildikten sonra yapılan araştırmalar sonucunda özel bilgilerimizi bir Alman firmanın bilgi havuzuna aktardığı tespit edilmiş. 

Bu firma bilgilerimizi kendi kullanabileceği gibi bu bilgilerimizi satarak bundan parada kazanabilmekteymiş.


Pazarlama konusunda da çok basit bir yöntem kullanıyorlar ama çok güzel egolarımızı okşayıp çıkan bilgininde paylaşılmasını tetikleyip daha hızlı yayılmasını sağladılar. Çıkan yazıların hiç birinde bile kişi ile alakalı baskın ifadelerin olumsuz olduğu görülmez. Çünkü öyle olsa nasıl paylaşacağız. Artık bu türden oyunlara gelmesek iyi olacak gibi.

Son söz kendi Wikipedia sayfanızı oluşturmayın artık sevgili dostlar. 

Eğer bu uygulamaya daha önceden izin verdi iseniz şu yolu izleyerek kaldırabilirsiniz.Bu şekilde uygulama kısmında ulaşıp kaldırabiliriz. Selametle.

Murat Bilginer

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Matlab Programlama Soru Çözümü

26 Matlab Soru Çözümleri 26
25 Matlab Soru Çözümleri 25
24 Matlab Soru Çözümleri 24
23 Matlab Soru Çözümleri 23

Matlab Programlama Konu Anlatımı

18 Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu KullanımıMerhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.Bismillah diyelim ve başlayalım.Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.Devamını Gör-->
17 Matlab Programlama 17 Matlab de Kullanıma Hazır Fonksiyonlar Ve İşlevleriMerhabalar herkese. Matlab derslerimizin 13. sü ile yolumuza devam ediyoruz. Bu dersimizde sizlere Matlab'in pek çok hazır fonksiyonundan ve işlevlerinden bahsetmeye çalışacağım.O zaman Bismillah diyelim ve yolumuza koyulalım.1 SAYI YUVARLAMA FONKSİYONLARIMatlab de ondalık sayılar üzerinde işlem yapabilmek için bize kolaylık sağlayan 4 tane fonksiyon vardır. Bu fonksiyonlar fix, round, ceil ve floor'dur.Devamını Gör-->
16 Matla…

Matlab Programlama 6 Ekrana Bilgi Yazdırma 2 fprintf Komutu

Merhabalar herkese. Son Matlab dersimizde ekranda bilgi gösterme işlemini disp komutu ile nasıl yapıldığını anlatmıştım. Bu dersimizde de yine ekranda bilgi gösterme işlemine devam edeceğiz. Bu dersimizde ise yine bu işlemi yapabildiğimiz diğer komutumuz olan fprintf komutunu anlatmaya çalışacağım.
O zaman Bismillah diyelim ve başlayalım.
İlk olarak fprinf komutunun genel olarak nasıl kullanıldığı ile işe başlayalım.
Fprintf(‘Ekrana Yazılacak Açıklama %x \n’ , değer);
Şeklindedir.
Burada %x bir semboldür ve yerine yazılabilecek değerler ise şunlardır.