Ana içeriğe atla

Bilgisayar Günlüğü Resimli Anlatım 34 Kendi Wikipedia Sayfanızı Oluşturmayın Artık


Geçtiğimiz bir iki haftadır Nametests sayfasının yaptığı çok affınıza sığınarak söylüyorum saçma sapan testler bir furya halinde yayıldı ve devam ediyor. 

Ama sayfanın, uygulamaya izin verildikten sonra yapılan araştırmalar sonucunda özel bilgilerimizi bir Alman firmanın bilgi havuzuna aktardığı tespit edilmiş. 

Bu firma bilgilerimizi kendi kullanabileceği gibi bu bilgilerimizi satarak bundan parada kazanabilmekteymiş.


Pazarlama konusunda da çok basit bir yöntem kullanıyorlar ama çok güzel egolarımızı okşayıp çıkan bilgininde paylaşılmasını tetikleyip daha hızlı yayılmasını sağladılar. Çıkan yazıların hiç birinde bile kişi ile alakalı baskın ifadelerin olumsuz olduğu görülmez. Çünkü öyle olsa nasıl paylaşacağız. Artık bu türden oyunlara gelmesek iyi olacak gibi.

Son söz kendi Wikipedia sayfanızı oluşturmayın artık sevgili dostlar. 

Eğer bu uygulamaya daha önceden izin verdi iseniz şu yolu izleyerek kaldırabilirsiniz.Bu şekilde uygulama kısmında ulaşıp kaldırabiliriz. Selametle.

Murat Bilginer

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Matlab Programlama Soru Çözümü

26 Matlab Soru Çözümleri 26
25 Matlab Soru Çözümleri 25
24 Matlab Soru Çözümleri 24
23 Matlab Soru Çözümleri 23

Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu Kullanımı

Merhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan  rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.
Bismillah diyelim ve başlayalım.
Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.
Temel kullanımı rand(n,m) şeklindedir. Bu ifade şunu yapar n satırlı ve m sütunlu bir matrisi 0 ile 1 arasında rastgele gelen ondalık sayılar ile doldurur.

Matlab Soru Çözümleri 27 Dizideki Tek Çift Değerleri Bul (Fonksiyon Yazarak)