C# Proje 5 MB OBS Toplu Mail Gönderme v1.0


Merhabalar sevgili arkadaşlar. Yeni bir programla daha huzurlarınızdayım. Bu yazımda sistemde gördüğüm bir eksikten esinlenerek yazdığım OBS mail gönderme programını tanıtacağım sizlere. Yazımın sonunda da kaynak dosyasını paylaşmış olacağım.

Üniversite hayatımız boyunca sınavlar bittikten sonra hayatımız neredeyse bir iki hafta düzenli olarak OBS girip çıkmakla geçti gitti. Burada önemli bildirimler bizim kişisel mail adreslerimize düşse bu dertten aslında bir nevi kurtuluruz düşüncesi ile başladı programın serüveni. Hem C# üzerinden mail nasıl gönderilir bunu kavratma hemde bir soruna parmak basma düşüncesi ile klavye başındaydım.

İsterseniz gelin nasıl çalıştığını görelim.


MB OBS Toplu Mail Gönderme v1.0Bizi karşılayan ilk sayfada görevli olarak mı giriş yapacağız yoksa öğrenci girişimi bunu gerçekleştirdiğimiz bölüm. İlk olarak görevli olarak giriş yapalım. Personel No ve şifre ekranda gördüğümüz gibi 1111 dir. Herhangi bir veri tabanı kullanılmamıştır. Diziler ile tüm işlemler halledilmeye çalışılmıştır.


Personel girişi yapıldıktan sonra yukarıda gördüğümüz ekran bizi karşılar. Personelin iki yetkisi vardır birincisi öğrenci kayıt bir diğer ise bilgilendirme mailleri gönderme.


Bu şekilde öğrenci kaydı gerçekleştirebiliriz.


Bilgilendirme maili attığımızda sistemdeki tüm kayıtlı öğrencilerin sistemde kayıtlı kişisel mail adreslerine gidecektir. Giden maili birazdan göreceğiz.


Şimdide yukarıdaki gibi bir öğrenci girişi sağlayalım.


Bir mail gönderildiği için öğrenci gelen mail sayısınıda ekranıda görebilmektedir. Alttaki butonların bir işlevi yok bu versiyonda biraz süs görevi gördüler.


İşte gönderilen mesajın aynen mail kutumuza düştüğünü görmekteyiz.

İşte bu kadardı. Faydalı olması dileğiyle selametle.


Soru Ve Sorunlarınız İçin İletişim  Murat Bilginer


Yorumlar

  1. Toplu mail gönderimi ile ilgili sayfanızda backlink çalışması yapmak istiyoruz. Detaylar için lütfen iletişime geçin. İletişim için - marketing@sadeceon.com

    YanıtlaSil

Yorum Gönder