C# Proje 4 MB Çalışma Saati v1.0


Selamlar kıymetli dostlar. Yeni projemizin kaynak dosyası paylaşımı ve program tanıtımı ile sizlerleyim. Bugün çalışma saati isimli yukarıda görmüş olduğunuz programı anlatacağım sizlere ve yazının sonunda projenin kaynak dosyasını da indirmek üzere sizlere sunmuş olacağım.

Sınav haftaları geldiğinde aslında hepimizin yaşadığı bir şey vardır. 5 dk bakıp çıkacağım diye girilir internete 3 saat 5 saat geçer anca aklımız başımıza gelir. Yada bende hep olan şey çalışmaya başlamak için tam saatleri bekleme hastalığı. Saat 20 26 dır 20 30 olunca başlıcam bir bakmışın oda geçmiş 20 34 olmuş 20 45 de kesin başlıcam falan bu böyle böyle baya bir zaman devam eder. İşte buradanda esinlenerek bunları önlemek için en azında bir uyarı sistemi ile yardımcı olacak bir proje geliştirdim.

Gelelim programımıza.


MB Çalışma Saati v1.0
En sağ üstte saati takip edebildiğimiz bir bölüm var. Hemen alt tarafta çalışma saati ayarla bölümümüz var. Burada diyelimki saat 20 00  da çalışmaya başladık ve bir saat çalışmayı planladık hemen ardından da 15 dk mola vereceğiz. Böyle olduğu için çalışma saati bitiş kısmına 21:00:00 giriyoruz. Hemen alttındaki mola bitiş kısmına da 21:15:00 giriyoruz.


Bunu yaptıktan sonra geriye tek bir şey kalıyor  Başlat butonuna tıklamak. Tıkladıktan sonra sayaç bizim için geri saymaya başlayacaktır.


Burada göremediğiniz gibi çünkü ss olunca geri saydığı anlaşılmıyor ama geri sayıyor.


Hemen üstte kaçta başlamıştım ya ben derdine son vermek için başlangıç saatinizi ve bitiş saatinizide net bir şekilde görebiliyoruz.


Geri sayım bittiği anda sıfırlandığı anda bir müzikle bize zamanın dolduğu uyarısını vermektedir program. Sizlerinde çok hoşuna gideceğini düşündüğüm bir uyarma müziği koydum. Çalışma saati sıfırlandığı an mola saatinin sayacı geri saymaya başlayacak ve onunda başlangıç ve bitiş saatleri üstte görülebilecektir. Yanlarda gördüğünüz Play ve Stop tuşları ise uyarıyı duyduğunuzda müziği sonuna kadar dinlemek istemez iseniz müziği durdurmak için yada beğendiniz bir daha baştan dinlemek istiyorum diyorsanız Play tuşu ile yeniden dinleyebilmeniz için varlar.


Bu şekilde bir periyor çalışma işlemini bitirdikten sonra sıfırla butonu ile her şeyi sıfırlayabilirsiniz. Yeni baştan programlayabilmek için.İşte böyleydi kıymetli arkadaşlarım. Program hakkındaki görüşlerinizi ve yorumlarınızı belirtirseniz çok mutlu olurum benden bu yazılıkta bu kadar olsun selametle herkese iyi çalışmalar dilerim.

Soru Ve Sorunlarınız İçin İletişim  Murat Bilginer


Yorumlar