Ana içeriğe atla

Bilgisayar Günlüğü Resimli Anlatım 32 Java Netbeans IDE 8.0.2 Kurulumu

Merhabalar herkese. Şimdi sizlere Java dilinde programlarınızı geliştirebildiğiniz Netbeans IDE nin kurulumunda yardımcı olmaya çalışacağım.

Eğer Netbeans programı elinizde yoksa aşağıdaki adrese girelim öncelikle ve resimde gösterdiğim şekilde indirme işlemini gerçekleştirelim.


Java Netbeans IDE İndir
Bu adımı yaparak programı indirebiliriz.

Programı indirdi isek başlayabiliriz.


1. Adım 

İndirdiğimiz exe dosyasını çalıştıralım.2. Adım

Resimden adımları takip edelim.


3. Adım


4. Adım


5. Adım


6. Adım


7. Adım

Kurulum aşaması bir süre beklememiz gerekecek. 


8. Adım

Kurulum işlemimizi böylelikle tamamladık.


 9. Adım


Programı çalıştıralım.Güle güle kullanın. Herkese iyi çalışmalar dilerim. Vesselam.

Murat Bilginer


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Matlab Programlama Soru Çözümü

26 Matlab Soru Çözümleri 26
25 Matlab Soru Çözümleri 25
24 Matlab Soru Çözümleri 24
23 Matlab Soru Çözümleri 23

Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu Kullanımı

Merhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan  rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.
Bismillah diyelim ve başlayalım.
Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.
Temel kullanımı rand(n,m) şeklindedir. Bu ifade şunu yapar n satırlı ve m sütunlu bir matrisi 0 ile 1 arasında rastgele gelen ondalık sayılar ile doldurur.

Matlab Programlama Konu Anlatımı

18 Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu KullanımıMerhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.Bismillah diyelim ve başlayalım.Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.Devamını Gör-->
17 Matlab Programlama 17 Matlab de Kullanıma Hazır Fonksiyonlar Ve İşlevleriMerhabalar herkese. Matlab derslerimizin 13. sü ile yolumuza devam ediyoruz. Bu dersimizde sizlere Matlab'in pek çok hazır fonksiyonundan ve işlevlerinden bahsetmeye çalışacağım.O zaman Bismillah diyelim ve yolumuza koyulalım.1 SAYI YUVARLAMA FONKSİYONLARIMatlab de ondalık sayılar üzerinde işlem yapabilmek için bize kolaylık sağlayan 4 tane fonksiyon vardır. Bu fonksiyonlar fix, round, ceil ve floor'dur.Devamını Gör-->
16 Matla…