Ana içeriğe atla

Bilgisayar Günlüğü Resimli Anlatım 30 Minitab 17 Kurulumu

Merhabalar herkese. Sizlere basit bir kurulumu resimli olarak anlatmak istiyorum. Minitab 17 kurulumunu yapacağız.

1. Adım

Elimizde bulunan .exe uzantılı dosyamızı çalıştıralım.

Bu adımdan sonra resimde işaretlediğim gibi yaparsanız tüm işlemleri başarılı bir şekilde kurulumu tamamlamış olacaksınız.

2. Adım3. Adım

Bu adımda eğer elimizde bir ürün anahtarımız varsa bunu gerekli yere yazıp öyle Next diyelim. Eğer elinizde herhangi bir ürün anahtarı yoksa direk Next diyebilirsiniz. Bu Minitab 17 yi 30 gün deneme sürümü olarak kullanmanıza olanak sağlıyacaktır.


4. Adım


5. Adım

Kurulum aşaması...


6. Adım

Kurulum işlemi tamamlandı.


 7. Adım

Programı çalıştırabiliriz.

Güle güle kullanın.
Böylelikle bir resimli kurulum anlatımımın daha sonu gelmiş olduk. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Yorumlarınızı eksik etmez iseniz sevinirim. Selametle. 

Murat Bilginer

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Matlab Programlama Soru Çözümü

26 Matlab Soru Çözümleri 26
25 Matlab Soru Çözümleri 25
24 Matlab Soru Çözümleri 24
23 Matlab Soru Çözümleri 23

Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu Kullanımı

Merhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan  rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.
Bismillah diyelim ve başlayalım.
Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.
Temel kullanımı rand(n,m) şeklindedir. Bu ifade şunu yapar n satırlı ve m sütunlu bir matrisi 0 ile 1 arasında rastgele gelen ondalık sayılar ile doldurur.

Matlab Programlama Konu Anlatımı

18 Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu KullanımıMerhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.Bismillah diyelim ve başlayalım.Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.Devamını Gör-->
17 Matlab Programlama 17 Matlab de Kullanıma Hazır Fonksiyonlar Ve İşlevleriMerhabalar herkese. Matlab derslerimizin 13. sü ile yolumuza devam ediyoruz. Bu dersimizde sizlere Matlab'in pek çok hazır fonksiyonundan ve işlevlerinden bahsetmeye çalışacağım.O zaman Bismillah diyelim ve yolumuza koyulalım.1 SAYI YUVARLAMA FONKSİYONLARIMatlab de ondalık sayılar üzerinde işlem yapabilmek için bize kolaylık sağlayan 4 tane fonksiyon vardır. Bu fonksiyonlar fix, round, ceil ve floor'dur.Devamını Gör-->
16 Matla…