Ana içeriğe atla

Bilgisayar Günlüğü Resimli Anlatım 29 Windows Görev Çubuğu Titriyor Sorunu Çözümü


Merhabalar. Başlıkta görmüş olduğunuz sorunun benim yaşadığım nedenini ve çözümünden bahsetmeye çalışacağım.


Bir gece bir program ile virüs alıp reklam eklentisi kullanan virüsler tarayıcımda fink atmaya başlayınca, bu tür sorunlara kesin çözümleri olduğu için sevdiğim YAC programını kurup temizlemek istedim. Programı kurdum işimi yaptım.Windows 10 kullanıyorum deneme sürümünü tam o anda yeni bir güncellemesi geldi. Yükselttim Windows'u. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra bir sorun var, görev çubuğu titriyor üzerindeki simgelere açmak için tıklayınca açmama, simgelerin yerinin değişmesi gibi bir sorunla karşı karşıyaydım. 

Yeni Windows sürümü ile gelince yeni sürümün büyük bir hatası gibi düşünmüştüm ilk. Az gittik uz gittik ama artık çok sinir bozucu bir durum almaya başladı. Araştırayım, daha yeni güncelleme geldi ama belki başka yaşayanlarda olmuştur dedim yola koyuldum ve çözüme ulaştık.

Bu soruna sebep olan durum ise kurulu olan YAC programıymış. Bu programı kaldırarak sorundan kolayca kurtulmuş oluyorsunuz. Umarım yararlı bir yazı olmuştur. Yorumlarınızı eksik etmezseniz memnun olurum. Selametle...


Murat Bilginer


Yorumlar

  1. Windows işletim sisteminin en işlevsel, en gerekli yerlerinden birisi kuşkusuz başlat menüsüdür. Başlat menüsü için yaşanacak bir sorun büyük bir bela silsilesini de beraberinde getirir. İşlemlerimizi verimli yapamayız, internetteki sörfümüz bile ara ara sekteye uğrar. Bu yüzden windows 10 başlat menüsü çalışmıyor hatası ve çözümü ile ilgili detaylara bakacağız.
    http://www.windowshatalari.com/windows-10-baslat-menusu-calismiyor-hatasi-ve-cozumu/

    YanıtlaSil

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Matlab Programlama Soru Çözümü

26 Matlab Soru Çözümleri 26
25 Matlab Soru Çözümleri 25
24 Matlab Soru Çözümleri 24
23 Matlab Soru Çözümleri 23

Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu Kullanımı

Merhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan  rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.
Bismillah diyelim ve başlayalım.
Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.
Temel kullanımı rand(n,m) şeklindedir. Bu ifade şunu yapar n satırlı ve m sütunlu bir matrisi 0 ile 1 arasında rastgele gelen ondalık sayılar ile doldurur.

Matlab Soru Çözümleri 27 Dizideki Tek Çift Değerleri Bul (Fonksiyon Yazarak)