Ana içeriğe atla

Bilgisayar Günlüğü Resimli Anlatım 27 Arena Programı Kurulmuyor Sorunu Çözümü

Merhabalar herkese. Arena programı kurmaya çalışıp da çoğu kişinin karşılaşmış olduğu bir sorunun çözümünden bahsedeceğim şimdi sizlere.

Rockwell Arena programı işletim sistemlerinde ne yazık ki uyum sorunu yaşayabilmekte. Bu sebepten kaynaklı oluşan sorun nedeni ile de programı bilgisayara kuramıyoruz.

Sorunla ben nasıl karşılaştım ondan bahsedeyim.

Arena programının Setup klasörü içindeki Autoran.exe yi çalıştırıdıktan sonra gelen aşağıdaki ekranda Install Arenayı tıklayınca program hiç bir tepki vermiyordu.Bu sebepten dolayı programı kuramıyordum. Windows 10 kullanıyorum. Büyük bir ihtimal diğer Windows işletim sistemlerinde de uyumluluk sorunlarını giderici yardımcı araçlar vardır.

Burada isterseniz çözüme bir göz atalım şimdi.

1. Adım

Setup klasörümüz içindeki Autorun.exe dosyasına sağ tıklıyoruz ve işaretlediğim sekmeyi seçiyoruz.


2. Adım 3. Adım

Burada Test the program diyoruz. Sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için.


4. Adım 

Install Arena diyelim.


5. Adım 

Eğer bu ekran geliyorsa problemimizi çözdümüşüz demektir.


Ayrıca karşılaşabileceğimiz başlıca diğer hatalar yukardıdaki ekran da kurulu olması gereken bileşenlerin bilgisayarımızda olmamasından kaynaklanabilir. Hangi bileşen yok ise onu kurarak bu sorunu da çözebilirsiniz.

Bu kadardı selametle vesselam.


Murat Bilginer


Yorumlar

Yorum Gönder

Bu blogdaki popüler yayınlar

Matlab Programlama Soru Çözümü

26 Matlab Soru Çözümleri 26
25 Matlab Soru Çözümleri 25
24 Matlab Soru Çözümleri 24
23 Matlab Soru Çözümleri 23

Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu Kullanımı

Merhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan  rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.
Bismillah diyelim ve başlayalım.
Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.
Temel kullanımı rand(n,m) şeklindedir. Bu ifade şunu yapar n satırlı ve m sütunlu bir matrisi 0 ile 1 arasında rastgele gelen ondalık sayılar ile doldurur.

Matlab Programlama Konu Anlatımı

18 Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu KullanımıMerhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.Bismillah diyelim ve başlayalım.Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.Devamını Gör-->
17 Matlab Programlama 17 Matlab de Kullanıma Hazır Fonksiyonlar Ve İşlevleriMerhabalar herkese. Matlab derslerimizin 13. sü ile yolumuza devam ediyoruz. Bu dersimizde sizlere Matlab'in pek çok hazır fonksiyonundan ve işlevlerinden bahsetmeye çalışacağım.O zaman Bismillah diyelim ve yolumuza koyulalım.1 SAYI YUVARLAMA FONKSİYONLARIMatlab de ondalık sayılar üzerinde işlem yapabilmek için bize kolaylık sağlayan 4 tane fonksiyon vardır. Bu fonksiyonlar fix, round, ceil ve floor'dur.Devamını Gör-->
16 Matla…