Ana içeriğe atla

Bilgisayar Günlüğü Resimli Anlatım 25 Visual Studio 2010 Türkçe Dil Paketi Ekleme

Merhabalar herkese. Bilgisayar günlüğü yazılarım ile sıkıntıları aşmaya devam ediyoruz. Bu yazımda da sizlere Visual Studio 2010 ara yüzüne yine Microsoft un verdiği dil paketini nasıl ekleriz ve ara yüzü nasıl Türkçe yaparız onu anlatmaya çalışacağım.

O zaman Bismillah diyelim ve başlayalım.

1. Adım

Eğer bize Microsoft tarafından indirilmek üzere sunulan dil paketini daha önceden temin etmediyseniz aşagıdaki link yardımı ile ilk olarak bunun teminini sağlayalım.


2. Adım

İndirdiğinizi varsayarak devam ediyorum. İlk yapmamız gereken işlem setup.exe yi çalıştırmak. Çalıştırdığımızda aşağıdaki gibi dosyaları ayıklayacaktır.
3. Adım

İlk ilerimizi diyoruz.


4. Adım

Lisans sözleşmesini çok dikkatli okuyup :P eğer her şeyi size uyuyorsa kabul ediyoruz. Daha sonrada tekrar ileri diyoruz.


5. Adım

Hangi eklentinin kurulacağını  gösteriyor bize yükle diyoruz.


6. Adım

Kurulum anı...


7. Adım 

Kurulumu Çıkış diyerek tamamlıyoruz.
Bu adımdan sonra artık Visual Studio ara yüzünün dilini nasıl Türkçe yapacağız buna bakacağız. Öncelikle Visual Studio yu açalım.

1. Adım

İlk olarak menü çubuğunda Tools >>> Options seçeneğine tıklıyoruz2. Adım

Açılan sayfalarda işaretleridiğim sekmeleri tıklayarak ilerliyoruz.


3. Adım 

İnternational Settings  sekmesine tıklayıp gözlerimizi sağ kanada çeviriyoruz. 


4. AdımSeçenekler arasında Türkçe yi bulup seçiyoruz. Ve sonrasında tamam diyoruz. Daha sonra programı komple kapatıp yeniden açıyoruz.5. Adım

Artık Visual Studio muz Türkçe aynı yolu izleyerek eski haline getirebileceğimizi unutmayalım.
Güle güle kullanın. Umarım faydalı bir yazı olmuştur. Selametle vesselam.


Murat Bilginer

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Matlab Programlama Soru Çözümü

26 Matlab Soru Çözümleri 26
25 Matlab Soru Çözümleri 25
24 Matlab Soru Çözümleri 24
23 Matlab Soru Çözümleri 23

Matlab Programlama Konu Anlatımı

18 Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu KullanımıMerhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.Bismillah diyelim ve başlayalım.Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.Devamını Gör-->
17 Matlab Programlama 17 Matlab de Kullanıma Hazır Fonksiyonlar Ve İşlevleriMerhabalar herkese. Matlab derslerimizin 13. sü ile yolumuza devam ediyoruz. Bu dersimizde sizlere Matlab'in pek çok hazır fonksiyonundan ve işlevlerinden bahsetmeye çalışacağım.O zaman Bismillah diyelim ve yolumuza koyulalım.1 SAYI YUVARLAMA FONKSİYONLARIMatlab de ondalık sayılar üzerinde işlem yapabilmek için bize kolaylık sağlayan 4 tane fonksiyon vardır. Bu fonksiyonlar fix, round, ceil ve floor'dur.Devamını Gör-->
16 Matla…

Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu Kullanımı

Merhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan  rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.
Bismillah diyelim ve başlayalım.
Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.
Temel kullanımı rand(n,m) şeklindedir. Bu ifade şunu yapar n satırlı ve m sütunlu bir matrisi 0 ile 1 arasında rastgele gelen ondalık sayılar ile doldurur.