Ana içeriğe atla

Bilgisayar Günlüğü Resimli Anlatım 24 Facebook Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

Merhabalar herkese. Yakın zamanda kendi sayfası diye üzerinde her türlü değişikliği yapmayı kendinde hak olarak gören Mark ve takım arkadaşları Facebook hem site hem mobil uygulamalarına yeni bir özellik getirdi.

Nedir bu özellik?

Sayfada bir video varsa siz onu ekranda gördüğünüz anda sessiz modda videonun oynamaya başlaması. 

Şöyle düşünüyorum benim sayfamın da 1 milyar kullanıcısı olsa inanınki ziyaretçi memnuniyeti diye bir şey düşünmem 1 milyar kullanıcı hangi birini memnun etcen sonuçta :D aklıma ne geliyorsa onu yapardım ki zaten Mark ın yaptığı her yeniliğin amacı ziyaretçi memnuniyetinden çok Mark a nasıl daha fazla para kazandırabilirim düşüncesi ile yapılıyor. Bu özellikte onlardan biri.


Yakın zamanda göreceğiz büyük bir ihtimal video reklamları. İnşallah Mark tarafından çok fazla video reklamlar ile duvarımız dolup taşmaz. Bu kabaca açıklamadan sonra şimdi sizlere bu otomatik oynatma özelliğinden nasıl kurtuluruz onu anlatacağım.

O zaman Bismillah diyelim ve başlayalım.

1. Adım

Eğer kapatmadı isek bu özelliği sayfada video yu görünce şu şekilde hemen oynamaya başladığını görüyoruz. (Fotoğraf ile videonun oynadığını nasıl anlıcaz diyen varsa son resmi görene kadar sabretmesini bekliyorum.)
2. Adım

Gördüğünüz aşagıya doğru olan ok simgesine tıklıyoruz ve sonrasında ayarlar sekmesine tıklıyoruz.3. Adım

Açılan sayfada sol tarafta videolar sekmesine tıklıyoruz ve sağ tarafta video ayarları kısmı açılıyor.
4. Adım

Video otomatik oynat bölümünün en sonunda bulunan kısımda açık olan durumu kapalı moda getiriyoruz.


5. Adım 

Hepsi bu kadardı gördüğümüz gibi az önce kendiliğinden oynayan videomuz artık bizim başlatmamızı bekliyor. ( O videonun oynadığına kanıt :D )Böylece biraz sinir bozucu olan bu durumdan da kurtulmuş olduk. Selametle. Yorumlarınızı ve paylaşımlarınızı eksik etmez iseniz sevinirim. Herkese şimdiden teşekkürler.

Murat BilginerYorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Matlab Programlama Soru Çözümü

26 Matlab Soru Çözümleri 26
25 Matlab Soru Çözümleri 25
24 Matlab Soru Çözümleri 24
23 Matlab Soru Çözümleri 23

Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu Kullanımı

Merhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan  rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.
Bismillah diyelim ve başlayalım.
Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.
Temel kullanımı rand(n,m) şeklindedir. Bu ifade şunu yapar n satırlı ve m sütunlu bir matrisi 0 ile 1 arasında rastgele gelen ondalık sayılar ile doldurur.

Matlab Programlama Konu Anlatımı

18 Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu KullanımıMerhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.Bismillah diyelim ve başlayalım.Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.Devamını Gör-->
17 Matlab Programlama 17 Matlab de Kullanıma Hazır Fonksiyonlar Ve İşlevleriMerhabalar herkese. Matlab derslerimizin 13. sü ile yolumuza devam ediyoruz. Bu dersimizde sizlere Matlab'in pek çok hazır fonksiyonundan ve işlevlerinden bahsetmeye çalışacağım.O zaman Bismillah diyelim ve yolumuza koyulalım.1 SAYI YUVARLAMA FONKSİYONLARIMatlab de ondalık sayılar üzerinde işlem yapabilmek için bize kolaylık sağlayan 4 tane fonksiyon vardır. Bu fonksiyonlar fix, round, ceil ve floor'dur.Devamını Gör-->
16 Matla…