Bilgisayar Günlüğü Resimli Anlatım 21 WordPress İçin Gravatar Hesabı Açma Ve Resim Ekleme

Merhabalar herkese. Bu yazımda sizlere gravatar sitesine üye olup hesabımıza nasıl resim ekleyebiliriz bunu anlatmaya çalışacağım.

O zaman Bismillah diyelim ve başlayalım.

1. İlk önce https://tr.gravatar.com/ sitesine giriş yapıyoruz. Karşımıza aşaıdaki sayfa gelecek.2. Eğer daha önceden bir Gravatar hesabınız varsa 1 ile işaretlediğim yerden Sign In ile giriş yapıyoruz. Ama ben anlatımıma sıfırdan hesap açma işi ile devam edeceğim. Öyleyse 2 ile işaretlediğim yere tıklıyoruz.

3. Bu adımda boşlukları aşağıdaki gibi bilgilerimiz ile dolduruyoruz. Ve Sıgn Up diyoruz.


4. 3. işlemi yaptıktan sonra bir Gravatar hesabına sahip olmuş oluyoruz. Ama sayfanın bize gerekli tüm yetkileri vermesi için bizi tanıması gerek. Bu aşamada bizim burada giriş yaptığımız E-Mail adresimize bir aktivasyon maili gelmiş olmalı burada bize gösterilen linke tıklayarak aktivasyon işini tamamlamış oluyoruz.

5.  İlk defa hesap açtığınız için sağ köşedeki resmimin gözüktüğü yer siyah olmalı. Onun üzerine geliyoruz ve açılır pencerede gösterdiğim sekmeye tıklıyoruz.6. Bilgisayarımızdan bir resim seçiceğimiz varsayarak işaretlediğim sekmeye tıklıyoruz. Diğer işlemler içinde gerekli açıklamalar altında yazmakta.


7. Dosya seç sekmasini tıklıyoruz.

8. Resmimizi seçiyoruz.9. Seçim işlemini yaptı isek sonraki sekmesine tıklıyoruz.


10. Resmi istediğimiz gibi kırpıp sekmeye tıklıyoruz.


11. İşaretlediğim sekmelerden birini seçiyoruz. Sekmelerin ne iş yaptıkları aşağısında yazmaktadır.


12. Gördüğümüz gibi resmimizi ekledik. Artık bu mail adresi ile açmış olduğumuz bir WordPress ile bağlantılı bir Gravatar adresimiz olmuş demektir. 


Saygılarımla vesselam.


Murat Bilginer


Yorumlar