Ana içeriğe atla

Bilgisayar Günlüğü Resimli Anlatım 21 WordPress İçin Gravatar Hesabı Açma Ve Resim Ekleme

Merhabalar herkese. Bu yazımda sizlere gravatar sitesine üye olup hesabımıza nasıl resim ekleyebiliriz bunu anlatmaya çalışacağım.

O zaman Bismillah diyelim ve başlayalım.

1. İlk önce https://tr.gravatar.com/ sitesine giriş yapıyoruz. Karşımıza aşaıdaki sayfa gelecek.2. Eğer daha önceden bir Gravatar hesabınız varsa 1 ile işaretlediğim yerden Sign In ile giriş yapıyoruz. Ama ben anlatımıma sıfırdan hesap açma işi ile devam edeceğim. Öyleyse 2 ile işaretlediğim yere tıklıyoruz.

3. Bu adımda boşlukları aşağıdaki gibi bilgilerimiz ile dolduruyoruz. Ve Sıgn Up diyoruz.


4. 3. işlemi yaptıktan sonra bir Gravatar hesabına sahip olmuş oluyoruz. Ama sayfanın bize gerekli tüm yetkileri vermesi için bizi tanıması gerek. Bu aşamada bizim burada giriş yaptığımız E-Mail adresimize bir aktivasyon maili gelmiş olmalı burada bize gösterilen linke tıklayarak aktivasyon işini tamamlamış oluyoruz.

5.  İlk defa hesap açtığınız için sağ köşedeki resmimin gözüktüğü yer siyah olmalı. Onun üzerine geliyoruz ve açılır pencerede gösterdiğim sekmeye tıklıyoruz.6. Bilgisayarımızdan bir resim seçiceğimiz varsayarak işaretlediğim sekmeye tıklıyoruz. Diğer işlemler içinde gerekli açıklamalar altında yazmakta.


7. Dosya seç sekmasini tıklıyoruz.

8. Resmimizi seçiyoruz.9. Seçim işlemini yaptı isek sonraki sekmesine tıklıyoruz.


10. Resmi istediğimiz gibi kırpıp sekmeye tıklıyoruz.


11. İşaretlediğim sekmelerden birini seçiyoruz. Sekmelerin ne iş yaptıkları aşağısında yazmaktadır.


12. Gördüğümüz gibi resmimizi ekledik. Artık bu mail adresi ile açmış olduğumuz bir WordPress ile bağlantılı bir Gravatar adresimiz olmuş demektir. 


Saygılarımla vesselam.


Murat Bilginer


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Matlab Programlama Soru Çözümü

26 Matlab Soru Çözümleri 26
25 Matlab Soru Çözümleri 25
24 Matlab Soru Çözümleri 24
23 Matlab Soru Çözümleri 23

Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu Kullanımı

Merhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan  rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.
Bismillah diyelim ve başlayalım.
Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.
Temel kullanımı rand(n,m) şeklindedir. Bu ifade şunu yapar n satırlı ve m sütunlu bir matrisi 0 ile 1 arasında rastgele gelen ondalık sayılar ile doldurur.

Matlab Programlama Konu Anlatımı

18 Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu KullanımıMerhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.Bismillah diyelim ve başlayalım.Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.Devamını Gör-->
17 Matlab Programlama 17 Matlab de Kullanıma Hazır Fonksiyonlar Ve İşlevleriMerhabalar herkese. Matlab derslerimizin 13. sü ile yolumuza devam ediyoruz. Bu dersimizde sizlere Matlab'in pek çok hazır fonksiyonundan ve işlevlerinden bahsetmeye çalışacağım.O zaman Bismillah diyelim ve yolumuza koyulalım.1 SAYI YUVARLAMA FONKSİYONLARIMatlab de ondalık sayılar üzerinde işlem yapabilmek için bize kolaylık sağlayan 4 tane fonksiyon vardır. Bu fonksiyonlar fix, round, ceil ve floor'dur.Devamını Gör-->
16 Matla…