Ana içeriğe atla

Bilgisayar Günlüğü Resimli Anlatım 20 Facebookta Kanka Bu Sen Misin? Mesajı İle Yayılan Virüsün ÇözümüMerhabalar herkese. Yeni bir facebook virüsü ile karşı karşıyayız. Bu seferki bir reklam tıklatma veya sayfa beğendirme virüsü.

Virüsü yazan arkadaşın JavaScript olarak yazdığı kodları açtığınız anda Google Chrome a uzantı şeklinde ekliyor ve arkadaş listenize aynı mesajdan gönderiyor. Ve binlerce kişi bu şekilde bu tuzağa düşüyor. Chrome dışında farklı tarayıcı kullananlar şanslılar. Ben de bir Yandex kullanıcısı olarak link tıkladığım halde şanlı olan kişilerden biriydim.

Mesajın şu tarzda türevleri bulunmaktaymış arkadaşlar.

Kanka , bu sen misin ? http:// goo.gl/ NEce T0 ijLxfR
Şu rezilliğe bak ? http: //goo.gl/ NEc eT0 ij LxfR
Galatasaray-Fb maçı ? http:// goo.gl/ NEc eT0 ijLxfR

Chrome kullanan arkadaşlar için çözümü anlatıyorum


1. Başlat -- > Çalıştır açalım.  Kısa yolu Windows +r2. Aç dediğimiz kısma aşağıdaki adresi yapıştıralım.

C:\Users\Administrator\AppData\Local\Google\Chrome\User Data\Default\ExtensionsBenim Administrator yazdığım yere siz bilgisayarınızın ismi ne ise onu yazacaksınız. Bunu için şuraya bakabilirsiniz. Windows u İngilizce kullananlar C de Users klasörü içine Türkçe kullananlar ise C de Kullanıcılar klasörü içine bakabilirler. Oradaki ilk klasörün ismi ne ise onu yazıyoruz.

Yada başlat ile falan uğraşmadan gördüğünüz adresi kendinizde bulabilirsiniz. Ama böyle daha kısa.

Gerekli işlemleri yaptı isek tamam diyelim; 

3.  Açılan dosya içindeki tüm klasörleri silelim. Benim bilgisayarımda oluşmadığı için klasörün adını bilemiyorum. Siz hepsini silip işi garantiye alabilirsiniz.Virüsten kurtuldunuz artık hiç bir arkadaşınıza mesaj gitmeyecek. Geçmiş olsun.Murat Bilginer


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Matlab Programlama Soru Çözümü

26 Matlab Soru Çözümleri 26
25 Matlab Soru Çözümleri 25
24 Matlab Soru Çözümleri 24
23 Matlab Soru Çözümleri 23

Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu Kullanımı

Merhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan  rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.
Bismillah diyelim ve başlayalım.
Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.
Temel kullanımı rand(n,m) şeklindedir. Bu ifade şunu yapar n satırlı ve m sütunlu bir matrisi 0 ile 1 arasında rastgele gelen ondalık sayılar ile doldurur.

Matlab Programlama Konu Anlatımı

18 Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu KullanımıMerhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.Bismillah diyelim ve başlayalım.Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.Devamını Gör-->
17 Matlab Programlama 17 Matlab de Kullanıma Hazır Fonksiyonlar Ve İşlevleriMerhabalar herkese. Matlab derslerimizin 13. sü ile yolumuza devam ediyoruz. Bu dersimizde sizlere Matlab'in pek çok hazır fonksiyonundan ve işlevlerinden bahsetmeye çalışacağım.O zaman Bismillah diyelim ve yolumuza koyulalım.1 SAYI YUVARLAMA FONKSİYONLARIMatlab de ondalık sayılar üzerinde işlem yapabilmek için bize kolaylık sağlayan 4 tane fonksiyon vardır. Bu fonksiyonlar fix, round, ceil ve floor'dur.Devamını Gör-->
16 Matla…