Ana içeriğe atla

Bilgisayar Günlüğü Resimli Anlatım 19 Twitter a Giriş İçin DNS Ayarlarını Değiştirme

Merhabalar herkese. Ne yazık ki yasaklar ülkesi olma yolunda adım adım ilerliyoruz. You Tube falan derken gerçekleri öğrendiğimiz fikirlerimizi paylaştığımız sesimizi özgürce duyurmaya çalıştığımız Twitter ıda elimizden aldılar. 

Ama her şeyin bir çözümü tabi ki var. Şimdi size bunu nasıl yapacağımızı anlatacağım.

İşaretlediğim sekmeleri adım adım tıklayınız.

1. 


2.3.4.5. Bu adımda öncelikle Aşağıdaki DNS sunucu adresini kullan butonunu seçeceğiz. Ve sonra ekranda gördüğümüz değeri gireceğiz.


Bu olmaz ise aşağıdaki DNS adresini deneyiniz.Bu adımdan sonra tamam tamam tamam diyoruz. İnternet tarayıcımız açık ise kapatıp yeniden açalım ve yasaklı sitelere artık girebilir.
Murat Bilginer


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Matlab Programlama Soru Çözümü

26 Matlab Soru Çözümleri 26
25 Matlab Soru Çözümleri 25
24 Matlab Soru Çözümleri 24
23 Matlab Soru Çözümleri 23

Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu Kullanımı

Merhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan  rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.
Bismillah diyelim ve başlayalım.
Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.
Temel kullanımı rand(n,m) şeklindedir. Bu ifade şunu yapar n satırlı ve m sütunlu bir matrisi 0 ile 1 arasında rastgele gelen ondalık sayılar ile doldurur.

Matlab Programlama Konu Anlatımı

18 Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu KullanımıMerhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.Bismillah diyelim ve başlayalım.Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.Devamını Gör-->
17 Matlab Programlama 17 Matlab de Kullanıma Hazır Fonksiyonlar Ve İşlevleriMerhabalar herkese. Matlab derslerimizin 13. sü ile yolumuza devam ediyoruz. Bu dersimizde sizlere Matlab'in pek çok hazır fonksiyonundan ve işlevlerinden bahsetmeye çalışacağım.O zaman Bismillah diyelim ve yolumuza koyulalım.1 SAYI YUVARLAMA FONKSİYONLARIMatlab de ondalık sayılar üzerinde işlem yapabilmek için bize kolaylık sağlayan 4 tane fonksiyon vardır. Bu fonksiyonlar fix, round, ceil ve floor'dur.Devamını Gör-->
16 Matla…