Ana içeriğe atla

Bilgisayar Günlüğü Resimli Anlatım 19 Twitter a Giriş İçin DNS Ayarlarını Değiştirme

Merhabalar herkese. Ne yazık ki yasaklar ülkesi olma yolunda adım adım ilerliyoruz. You Tube falan derken gerçekleri öğrendiğimiz fikirlerimizi paylaştığımız sesimizi özgürce duyurmaya çalıştığımız Twitter ıda elimizden aldılar. 

Ama her şeyin bir çözümü tabi ki var. Şimdi size bunu nasıl yapacağımızı anlatacağım.

İşaretlediğim sekmeleri adım adım tıklayınız.

1. 


2.3.4.5. Bu adımda öncelikle Aşağıdaki DNS sunucu adresini kullan butonunu seçeceğiz. Ve sonra ekranda gördüğümüz değeri gireceğiz.


Bu olmaz ise aşağıdaki DNS adresini deneyiniz.Bu adımdan sonra tamam tamam tamam diyoruz. İnternet tarayıcımız açık ise kapatıp yeniden açalım ve yasaklı sitelere artık girebilir.
Murat Bilginer


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Matlab Programlama Soru Çözümü

26 Matlab Soru Çözümleri 26
25 Matlab Soru Çözümleri 25
24 Matlab Soru Çözümleri 24
23 Matlab Soru Çözümleri 23

Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu Kullanımı

Merhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan  rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.
Bismillah diyelim ve başlayalım.
Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.
Temel kullanımı rand(n,m) şeklindedir. Bu ifade şunu yapar n satırlı ve m sütunlu bir matrisi 0 ile 1 arasında rastgele gelen ondalık sayılar ile doldurur.

Matlab Soru Çözümleri 27 Dizideki Tek Çift Değerleri Bul (Fonksiyon Yazarak)