Ana içeriğe atla

Bilgisayar Günlüğü Resimli Anlatım 18 Microsoft SQL Server 2008 Kurulumu

Merhabalar. Bu yazımda sizlere Microsoft SQL Server 2008 nasıl kurulur bunu anlatmaya çalışacağım. Fazla  vakit kaybetmeden işe koyulalım.

Setup dosyasını temin ettiğinizi düşünerek başlıyorum.

1. Setup.exe dosyasını çalıştırıyoruz.2. Sol tarafta öncelikle installation diyoruz ve daha sonra sağ tarafta ilk sekmeyi tıklıyoruz.3. Bar dolunca Ok diyoruz.


4. Next diyoruz.


5. Next diyoruz.


6. Bu adımda SQL i serbest herkes tarafından kullanılabilir sürümü ile mi yoksa elimizde bir product key yani ürün anahtarı varsa bunu girip daha özel hali ile mi kullancağız bunun seçimini yapıyoruz. Seçimimizi yapıp Next diyoruz.


7. Lisans sözleşmesini kabul ediyoruz ve Next diyoruz.


8.  Features bölümündeki tüm seçenekleri seçmek için Select All a tıklıyoruz ilk olarak. Daha sonra Next diyoruz.


9. İşaretlediğim sekmeyi tıklıyoruz ve Next diyoruz.


10.Next diyoruz.


11. Şimdi burası belkide en önemli yeri kurulumun. 1 numara ile işaretlediğim yerde kurulumun ilk aşamasında  boştur. Biz hepsiniNT AUTHORITY\SYSTEM yapacağız. Daha sonra 2 numarada işaretlediğim yer manuel olarak seçilidir bunu Automatic yapacağız. Bunları yaptıktan sonrada Next diyoruz.


12. Add Current User butonuna tıklayıp yönetici belirliyoruz. Daha sonra Next diyoruz.


13. Tekrar bu sayfada da aynı işlemleri tekrarlıyoruz.


14. İlk sekmeyi seçiyoruz. Next diyoruz.


15. Next diyoruz.


16. Bar dolduktan sonra Next diyoruz.


17. Install seçeneğini tıklıyoruz.


18. Kurulum anı.19. Kurulum tamamlandı. Next diyoruz.


20. Close diyerek kapatıyoruz.


21. SQL imiz hazır güle güle kullanın. Vesselam.


Murat Bilginer


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Matlab Programlama Soru Çözümü

26 Matlab Soru Çözümleri 26
25 Matlab Soru Çözümleri 25
24 Matlab Soru Çözümleri 24
23 Matlab Soru Çözümleri 23

Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu Kullanımı

Merhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan  rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.
Bismillah diyelim ve başlayalım.
Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.
Temel kullanımı rand(n,m) şeklindedir. Bu ifade şunu yapar n satırlı ve m sütunlu bir matrisi 0 ile 1 arasında rastgele gelen ondalık sayılar ile doldurur.

Matlab Programlama Konu Anlatımı

18 Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu KullanımıMerhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.Bismillah diyelim ve başlayalım.Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.Devamını Gör-->
17 Matlab Programlama 17 Matlab de Kullanıma Hazır Fonksiyonlar Ve İşlevleriMerhabalar herkese. Matlab derslerimizin 13. sü ile yolumuza devam ediyoruz. Bu dersimizde sizlere Matlab'in pek çok hazır fonksiyonundan ve işlevlerinden bahsetmeye çalışacağım.O zaman Bismillah diyelim ve yolumuza koyulalım.1 SAYI YUVARLAMA FONKSİYONLARIMatlab de ondalık sayılar üzerinde işlem yapabilmek için bize kolaylık sağlayan 4 tane fonksiyon vardır. Bu fonksiyonlar fix, round, ceil ve floor'dur.Devamını Gör-->
16 Matla…