Ana içeriğe atla

C PROGRAMLAMA


2 C Öğrenme Günlüğü 2 Değişken Tanımlama Ve Türler
Herkese merhaba. Bugün C de değişken tanımlama ve türlerden bahsedeceğim kısaca ve anladığım kadarıyla sizlere.Bu anlatımı bir program üzerinden yapsak herhalde daha yararlı bir iş yapmış oluruz.Değişken tanımlama hangi programlama dili olursa olsun yapılan en önemli iştir.Devamını Gör-->

1 C Öğrenme Günlüğü 1
Merhabalar. Bugünden itibaren C derslerine başlıyoruz. Amacım burada birine bir şey öğretmek değil. Sadece ve sadece ne öğrendiğimi yazmak.Ne demişler her şeyden biraz bir şey bil ama bir şeyi çok iyi bil. Ben de çok iyi bileceğim şeyi seçtim o C# ama her şeyden bir şey bilme lafını da bir kenara atmayıp biraz da C öğreneyim dedim.Devamını Gör-->

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Matlab Programlama Soru Çözümü

26 Matlab Soru Çözümleri 26
25 Matlab Soru Çözümleri 25
24 Matlab Soru Çözümleri 24
23 Matlab Soru Çözümleri 23

Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu Kullanımı

Merhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan  rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.
Bismillah diyelim ve başlayalım.
Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.
Temel kullanımı rand(n,m) şeklindedir. Bu ifade şunu yapar n satırlı ve m sütunlu bir matrisi 0 ile 1 arasında rastgele gelen ondalık sayılar ile doldurur.

Matlab Soru Çözümleri 27 Dizideki Tek Çift Değerleri Bul (Fonksiyon Yazarak)