Ana içeriğe atla

5 Unutmak Sevmekten Büyüktür


Bir kere daha oturdum bilgisayar başına, bir yazı daha yazmak için. Konu olarak unutmayı seçtim. Her hangi bir şeyi unutmaktan değil, sevdiğini unutmaktan bahsetmek istiyorum.

Birini unutabilme çabasına girişebilmek için öncelikle onu sevmelisin, sevebilmelisin. 
Sevmek yetmez sonra birazda bağlanmalısın. Şu anda odamın soğukluğunun kendini iliklerimde hissettirdiği gibi onu iliklerinde hissetmiş olmalısın ki sonra unutmada olabilsin.

Neden sevdiğim bağlandığım iliklerimde hissettiğim kişiyi unutayım ki diyorsun galiba? O zaman sana bir soru, ya o seni sevmiyorsa?


Daha fazla mücadele edemez insan. O ne yazık ki sadece dizilerde, filmlerde o da senarist istediği sürece olan bir şey. Ne bizim hayatımız bir film ne de yazılan senaryolarımız bu kadar basit.

Sahi, nedir ki unutmak?

Unutmak insanın en yalnız kaldığı yerdir. Kendine en sıkı sarılması gereken yer. Kararan gözlerinin dünyaya yağmurlarını bıraktığı, düşüncelerin hiç o kadar sel olup akıp gittiğini görmediğini düşündüğü andır unutmak...

Gözlerinin her sabah onu aramasına engel olmaya çalışmaktır unutmak. Çok konuşmak isteyip de konuşmamak için kendinle savaş verdiğin andır...

Çok sevdiğinin yaşarken yasını tutmaktır unutmak…

O öyle bir şeydir ki önce karar vermen gerekir. Aslında unutmaya karar vermez insan, o anda kendini kandırabileceğine karar verir. İnsanın kendini en büyük kandırdığı yerdir unutmak. Ama kandırmak zorunda da olduğu yerdir. 

Seni seviyorum diyemediğine avaz avaz sevdiğini haykırmaktır unutmak.

Çünkü çok sevdiği için unutur insan. Unutmazsa onu daha fazla üzeceğini bildiği için unutur. Yüzünün gülmediği o an, ona çok zor geldiği için unutur.

Murat Bilginer

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Matlab Programlama Soru Çözümü

26 Matlab Soru Çözümleri 26
25 Matlab Soru Çözümleri 25
24 Matlab Soru Çözümleri 24
23 Matlab Soru Çözümleri 23

Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu Kullanımı

Merhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan  rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.
Bismillah diyelim ve başlayalım.
Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.
Temel kullanımı rand(n,m) şeklindedir. Bu ifade şunu yapar n satırlı ve m sütunlu bir matrisi 0 ile 1 arasında rastgele gelen ondalık sayılar ile doldurur.

Matlab Soru Çözümleri 27 Dizideki Tek Çift Değerleri Bul (Fonksiyon Yazarak)