Ana içeriğe atla

Bilgisayar Günlüğü Resimli Anlatım 3 İnternet te Yönlendirme Reklamlarını Kapatma ve Engelleme
İnternet de gezinirken sinirlerimizi bozan ve belki de pek çok kere çıktığı sayfayı tekrar ziyaret etmeme gibi sonuçlar doğuran reklamlar sadece pop up açılır pencereler veya anketler ile sınırlı değil. En sinir bozanlarından biride bir linke tıkladığınızda önce sizi reklamın olduğu siteye yönlendiren sayfalar. Bunlar URL kısaltıcılar olarak biliniyor ve temelde yaptığı şey web site adresini gizleyerek sizi öncelikle reklamın olduğu sayfaya götürmek.

Şimdi sizlere  bu dertten kurtulmanın yolunu anlatacağım.
Redirection Helper kullanıcı scripti ile yönlendirme yapan belirli siteleri engellemek mümkün.

Bu eklenti  Firefox ve  Google Chrome ile kullanılabilir.

Yönlendirme Sayfası Reklamlarını Kapatma Skriptini Nasıl Yükleyeceksiniz?


Firefox kullanıcıları öncelikle Greasemonkey eklentisini yüklemeleri gerekirken Google Chrome kullanıcıları direk olarak RedirectionHelper sayfasındaki en üst sağ köşede bulunan “Install” butonuna tıklayarak bu scripti yükleyebilirler.

Scripti yükledikten sonra yapmanız gereken ekstra bir şey yoktur. Bu script otomatik olarak yönlendirme reklamları yayınlayan siteleri tespit eder ve reklam sayfasını atlayarak sizi asıl gitmek istediğini web sayfasına yönlendirir.


Murat BilginerYorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Matlab Programlama Soru Çözümü

26 Matlab Soru Çözümleri 26
25 Matlab Soru Çözümleri 25
24 Matlab Soru Çözümleri 24
23 Matlab Soru Çözümleri 23

Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu Kullanımı

Merhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan  rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.
Bismillah diyelim ve başlayalım.
Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.
Temel kullanımı rand(n,m) şeklindedir. Bu ifade şunu yapar n satırlı ve m sütunlu bir matrisi 0 ile 1 arasında rastgele gelen ondalık sayılar ile doldurur.

Matlab Soru Çözümleri 27 Dizideki Tek Çift Değerleri Bul (Fonksiyon Yazarak)