Ana içeriğe atla

Bilgisayar Günlüğü Resimli Anlatım 2 Matlab 2008A Kurulumu

1. Setup.exe dosyasını çalıştırıyoruz.
2.  İnternetsiz elle yükleme seçeneğine tıklıyoruz.3. Lisans sözleşmesini kabul ediyoruz ve next diyoruz.


4.Görmüş olduğumuz seçeneği işaretliyoruz. Daha sonra altındaki textbox a sahip olduğumuz key i yazıyoruz. Bu key e ise şu şekilde ulaşacağız.5. Kurulumunu yaptığımız klasör içinde key klasörüne ulaşıp içine giriyoruz.


6. Daha sonra burada install.txt dosyasını açıyoruz.


       7. Burada işaretlemiş olduğum keyi kopyalayıp textbox a yapıştırıyoruz.Key i yazdıktan sonra next diyoruz.
8.  Eğer matlab in tüm programlarını kurmak istiyorsak Typical seçeneğini seçiyoruz. Ve next diyoruz. Belirli bir programlarını kurmak istiyor isek Custom deyip gelen ekranda kurmak istediğimiz programları seçebiliriz. Bütün programları kuracağınızı varsayarak anlatımıma öyle devam ediyorum.


9. Bu ekranda browse seçeneğine tıklayarak programı kurmak istediğiniz dizini seçebilirsiniz. Ama otomatik olarak C dizinine textbox içinde görmüş olduğunuz adrese kuracaktır. Eğer konumu değiştirmiyorsanız next diyoruz.
10. Kurulum aşaması… seçmiş olduğunuz pakete göre süresi değişebilir.


11.Programın kurulumu tamamlandı. Başlatmak için next diyoruz.12.  Bu adımdan itibaren programın lisanslama işlemini yapacağız. Bu adımları uygulamaz iseniz programınızı programın belirlediği süre sonunda kullanamazsınız. Bu crack işlemi ile programımızı full yapacağız. Sonsuza kadar kullanabileceksiniz.

13.Burada internetsiz elle aktifleştirme seçeneğini seçiyoruz. Ve next diyoruz.


14. Gördüğümüz seçeneği seçiyoruz ve browse a tıklıyoruz.


15.Açılan ekranda programın kurulumunu yaptığımız dosya içinde bulunan key klasörüne ulaşıyoruz. Daha sonra klasör içinde aşağıda işaretli olan .dat uzantılı dosyayı seçip select diyoruz.16. Next diyoruz…   17. Crackleme işleminide bitirdik. Finish diyoruz.   

    

18. Programımız full olarak hazırdır. Güle güle kullanın.
Murat Bilginer
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Matlab Programlama Soru Çözümü

26 Matlab Soru Çözümleri 26
25 Matlab Soru Çözümleri 25
24 Matlab Soru Çözümleri 24
23 Matlab Soru Çözümleri 23

Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu Kullanımı

Merhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan  rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.
Bismillah diyelim ve başlayalım.
Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.
Temel kullanımı rand(n,m) şeklindedir. Bu ifade şunu yapar n satırlı ve m sütunlu bir matrisi 0 ile 1 arasında rastgele gelen ondalık sayılar ile doldurur.

Matlab Soru Çözümleri 27 Dizideki Tek Çift Değerleri Bul (Fonksiyon Yazarak)