Ana içeriğe atla

Bilgisayar Günlüğü Resimli Anlatım 1 Magic Actions İle Farklı Bir YouTube KeyfiGoogle Chrome ve mozilla ya gelen bu eklentiyle bildiğinizden farklı bir you tube keyfi yaşayacaksınız. Bu uygulamalarla farenizin çarkıyla sesi kısıp açabilecek isterseniz sizi rahatsız eden yandaki yazılardan kurtulmak isterseniz ışıkları söndürüp sinema moduna geçebileceksiniz.Farenin çarkı sadece video üzerindeyken ses kısıp açacak sayfanın diğer  yerlerinde ise kendi görevini yapacak.Sayfanın arka plan renginide belirleyebiliyorsunuz.Ayrıca bar ın % kaç dolduğunuda gösteriyor.Çok kullanışlı bir eklenti.

LİNKLER

Google Chrome İçin                                                                       Mozilla İçinMurat Bilginer
Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Matlab Programlama Soru Çözümü

26 Matlab Soru Çözümleri 26
25 Matlab Soru Çözümleri 25
24 Matlab Soru Çözümleri 24
23 Matlab Soru Çözümleri 23

Matlab Programlama 18 Matlab de Rand Fonksiyonu Kullanımı

Merhabalar herkese. Yeni ve belkide programlamada kullanım alanları ve yaptırabildiği uygulamalar dolayısıyla programlamanın önemli konularından olan rastgele sayı üretmeye yardımcı olan  rand fonksiyonundan bahsetmeye çalışacağım bu yazımda sizlere.
Bismillah diyelim ve başlayalım.
Her programlama dilinde olduğu gibi Matlabde de rastgele sayı üretmeye sağlayan bir fonksiyonumuz bir metodumuz mevcuttur.
Temel kullanımı rand(n,m) şeklindedir. Bu ifade şunu yapar n satırlı ve m sütunlu bir matrisi 0 ile 1 arasında rastgele gelen ondalık sayılar ile doldurur.

Matlab Soru Çözümleri 27 Dizideki Tek Çift Değerleri Bul (Fonksiyon Yazarak)